BİLGİ FORMU
Untitled Document
 
Batı Mahal Menu
EN
İLETİŞİM
KVKK
SOSYAL YAŞAM & LOKASYON
GALERİ
PROJEMİZ
KURUMSAL
ANASAYFA
 
Hazerfen

Hezarfen Havaalanı adını, Türk havacılığının öncüsü kabul edilen Hezarfen Ahmet Çelebi'den almıştır. İstanbul'a 20 dakikalık mesafede Çatalca'nın Bahşayış Köyü yakınında 500 dönüm arazi üzerine kurulmuştur.
1992 yılından beri Türkiye'nin uluslararası tescilli ilk özel havaalanı olarak hizmet vermektedir.
Hezarfen Havaalanı coğrafi konumu, teknik donanımı ve tecrübeli personeli ile Türk sivil havacılığına hizmet etmektedir.
Asfalt aktif pisti 660 x 28 metre boyunda ve 05 ? 23 konumundadır. Piste paralel 4 girişli taksi yolu mevcuttur. Hezarfen Havaalanı Kule Frekansı 118.25, deniz seviyesinden 57 feet yüksekliktedir. 2400 m2 beton, 3000 m2 stabilize uçak park sahasına sahiptir. Koordinatları; 41° 06? 25 N, 28° 33? 00? E dir.
Hezarfen Havaalanı verdiği konma ve konaklama hizmeti yanında aynı zamanda bir eğitim meydanı olarak da hizmet vermektedir. Meydan içinde ticari ,özel ve sportif amaçlı pilot eğitimleri ile uçak kiralama ve hava taksi hizmeti veren havacılık işletmeleri bulunmaktadır.
Hezarfen Havaalanı, yolcuların, öğrencilerin ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap verecek sosyal tesislere sahiptir. Havaalanında kafe, restoran, dinlenme salonu ve otopark bulunmaktadır. Açık hava konserleri, araç lansmanları ve özel günler için uygun alanlar bulunmaktadır.
 
 
 
BÜYÜKÇEKMECE
 
GÖL VADİSİ
 
PARKLAR
 
HAZERFEN
 
 
 
 
 
MIDWOOD
 
SANCAKTAR CAMİİ
 
AKTİVİTELER
 
HARİTA
 
 
 
 
 
NEREYE KAÇ KM
 
OKULLAR, HASTANELER, ULAŞIM
 
ULAŞIM/ALTYAPI
 
 
 
Bati Mahal ©2021. Tüm Haklari Saklidir.